Termin putovanja: 23. - 27.02.2026.
Doživi čaroliju Grčke - istraži antičku Atenu, sveto proročište u Delfima i zadivljujuće manastire na stijenama Meteore. Povijest, mitovi i nezaboravni prizori - sve na jednom putovanju!
Sastanak u zračnoj luci u Zagrebu dva sata prije leta kod šaltera informacija. Let za Atenu zrakoplovom Aegean Airlines u 19.05h, s dolaskom u Atenu u 21.55h. Po dolasku, transfer autobusom do hotela. Smještaj u hotel, noćenje.
Doručak. Odlazak iz Atene u pravcu Delfa. Po dolasku, razgled arheoloških ostataka, svetišta poznatog po Pitijinim dvosmislenim proročanstvima: Apolonov hram, Dionizijevo kazalište, stadion. Kraće slobodno vrijeme za posjet muzeju. Nastavak puta prema Kalambaki, mjestu smještenom podno poznatih Meteora. Smještaj u hotel. Noćenje.
Doručak. Uspon autobusom do „Lebdećih stijena“ (na grčkom Meteora) tj. čuvenih grčkih pravoslavnih manastira, smještenih na vrhovima stijena. Posjet jednom od manastira gdje i danas žive svećenici i održavaju obrede. Za razgled su za muškarce obavezne duge hlače, a za žene suknja (ukoliko ne nosite suknje, ponesite veći pareo za ogrnuti se oko struka). Također se pareo može kupiti. Odlazak u radionicu i prodavaonicu ikona budući da je ikona zaštitni znak i tipičan suvenir ovog područja, a ovdje se još uvijek izrađuje s tradicionalnim bizantskim tehnikama. Slijedi povratak prema Ateni. Usputno zaustavljanje kod Termopila, odnosno Termopilskog klanca gdje se odigrala čuvena Termopilska bitka između Spartanaca i Perzijanaca. Tu se nalazi Leonidov spomenik podignut u čast čuvenog spartanskog vojskovođe i kralja Leonida. Kraća stanka za fotografiranje. Nastavak vožnje prema Ateni. Po dolasku smještaj u hotel. Navečer razgled smjene predsjedničke straže ispred Parlamenta na Sintagmi te fakultativna večera uz folklorni show u tipičnoj grčkoj taverni na Plaki. Noćenje.
4. dan: ATENA-fakultativni izlet KORINTSKI KANAL-MIKENA-NAUPLION-EPIDAURUS-ATENA
Doručak. Slijedi fakultativni izlet u pravcu poznate pokrajine Argolide na Peloponezu koji obuhvaća: razgled Korintskog kanala i šetnju mostom koji povezuje Egejsko i Jonsko more; slijedi Epidaurus, antičko svetište boga Asklepija te razgled lokaliteta u kojemu se nalazi antičko kazalište iz 4.st. prije Krista (ujedno i najakustičnija građevina te vrste na svijetu), ostaci stadiona i prvi sanatorij antičke Grčke i dr.; odlazak u tipičnu tvornicu keramike i kupovina suvenira; nastavak do Napuliona, kraći razgled prvog glavnog grada Grčke iznad kojeg dominira venecijanska utvrda s prilazom od 857 stepenica; vožnja prema Mikeni te razgled lokaliteta koji je kolijevka europske kulture; Kiklopske zidine, Klitemestrinu, Egistova i Lavlja grobnica, Lavlja vrata,.. Povratak u hotel u kasnim popodnevnim satima. Noćenje.
Doručak. Odlazak u razgled Atene autobusom i pješice: Partenon na Akropoli, trgovi Sintagma i Omonia, Parlament, Sveučilište, Predsjednička palača, stadion I Olimpijskih igara, Hadrijanov slavoluk, Zeusov hram i dr. Kraće slobodno vrijeme do polaska autobusa prema zračnoj luci u ranim popodnevnim satima. Let zrakoplovom Aegean Airlinesa u 17.15h, te dolazak u Zagreb u 18.15h.
Odaberite broj putnika za točan izračun cijene!
Odaberite broj putnika za točan izračun cijene!
Odaberite broj putnika za točan izračun cijene!
Odaberite broj putnika za točan izračun cijene!
* FIRST MINUTE cijene su važeće do popunjenja određenog broja mjesta / FM POPUST iznosi 30 €!
Cijena po osobi u 1/2 sobi:
Redovna cijena 750 € / FIRST MINUTE cijena 720 €
Cijena po osobi u 1/1 sobi:
Redovna cijena 855 € / FIRST MINUTE cijena 825 €
Treći ležaj: na upit, odrasli puna cijena, dijete do 12. god. 40 € popusta
Fakultativni izlet, minimum 15 osoba (prijava i plaćanje u agenciji kod rezervacije), trenutne cijene /ulaznice se plaćaju dodatno na licu mjesta:
Doplata u agenciji, po želji za ulaznicu za Akropolu odmah kod rezervacije: cijena ulaznice iznosi 30 eur
Ostala fakultativna ponuda (prijava u agenciji kod rezervacije, plaćanje na licu mjesta, minimum 15 osoba):
Plaćanje ulaznica za arheološke lokalitete* po želji na licu mjesta, trenutne cijene:
Delfi 20 eur, Meteora 5 eur, Mikena 20 eur, Epidaurus 20 eur
*lokaliteti zadržavaju pravo izmjene cijena ulaznica bez prethodne obavijesti
NAPOMENA: Besplatane ulaznice imaju uvijek EU državljani do nepunih 25 godina i NON EU državljani do nepunih 18 godina, uz predočenje putnog dokumenta, dok popust 50% u periodu 01.10.-31.05. imaju umirovljenici preko 65 godina iz EU država, uz predočenje putnog dokumenta (ne odnosi se na Meteora).
Informacije o letu Aegean Airlines:
ZAG-ATH 19:05 21:55 A781
ATH-ZAG 17:15 18:15 A780
Napomena: avio kompanija zadržava pravo promjene vremena leta, a Organizator zadržava pravo promjene redoslijeda realizacije programa.
Dozvoljena težina predane prtljage 23 kg i 8 kg ručne prtljage.
Atena putovanje - plaćanje: 40% akontacije prilikom rezervacije, ostatak najkasnije 30 dana prije puta ili u ratama.
Trajanje putovanja: 5 dana / 4 noćenja
Minimum prijavljenih putnika: 20